Nejjednodušší překlad díky Google překladači

Celosvětová siť internet vám je schopna nabídnout všechny potřebné informace. Základním předpokladem je ale znalost mnoha jazyků, abyste vůbec všem textům dokázali porozumět. Proto přichází na řadu naprosto dokonalá služba Google překladač, která vám umožní přeskakovat z jednotlivých jazyků navzájem. Takže můžete překládat z/do jazyku jak vás jen napadne, nemáte žádné omezení. Tato služba je zcela bezproblémová a velmi snadná pro všechny uživatele.

Překlad textu není složitou záležitostí

Na úvodní straně Google překladače máte volné pole, kam stačí napsat text, který chcete přeložit. Po krátké chvíli na vás vykoukne právě ten samý text, ale už přeložen do toho jazyka, který jste požadovali. Pokud chcete přeložit celý web, tak není nic jednoduššího. Prostě do volného pole napíšete adresu internetové stránky, kterou chcete přeložit. Vše ostatní už nechejte na Google překladači, který si bez nejmenších problému poradí již s 41 jazyky celého světa.

S Google překladačem nemusíte překládat jen webové stránky

Krom jednotlivých webových stránek se také mohou dát přeložit PDF dokumenty nebo soubory z kancelářského balíku MS Office. Do překladového pole Google překladače vložte odkaz na požadovaný soubor. Vše poté proběhne podle standardních možností Google překladače. Google vše převede do formátu HTML a poté již vše přeloží. U PDF dokumentů však počítejte s tím, že bude přeloženo jen prvních devět stran dokumentu.

U Google překladače nečekejte zcela bezchybný překlad

Překlad jednotlivých textů není nějakým šíleným problémem, takže po chvilce máte možnost zjistit prakticky vše, co bylo obsaženo v textu, který jste si nechali v Google překladači upravit. Rozhodně však nečekejte bezchybný překlad bez gramatických chyb. Přeci jen je Google překladač teprve ve vývoji, takže je vše spíše velmi přibližné a okrajové, ale mnoho lidí ctí základní pravidlo. Raději přibližný nebo nedokonalý překlad než nic. Takže buďme rádi za tyto vlaštovky, které se nakonec možná uhnízdí i u nás. Čeština byla zařazena po bok několika desítek dalších jazyků, takže je vcelku možné, že se nakonec dočkáme i kvalitních bezchybných překladů.

Napsat komentář