S Google Earth se podíváte i do vesmíru

Od poloviny roku 2007 mohou lidé v programu Google Earth spatřit i celou hvězdnou oblohu. Je to velice fascinující pohled, když si uvědomíte, že se díky této aplikace dostanete až do nitra některých sousedních galaxií nebo nahlédnete do nehlubších prostor vesmíru. I kdybyste měli nejlepší dalekohled na zemském povrchu, tak by se vám těžko dokázal povést takový pohled. Přeci jen výzkum a vývoj jde neustále kupředu, takže se těšme, co všechno ještě přijde.

Obrázky z Hubbleova teleskopu vás zcela uchvátí

Společnost Google spolupracuje v tomto projektu s výzkumným ústavem v Baltimore a hlavně se podařilo získat snímky z Hubbleova teleskopu, takže vše máte v takové úžasné kvalitě, že se sami budete moci octnout uprostřed vesmíru a užívat všech jeho nádherných pohledů. Nakonec právě jen vy se stanete pilotem vesmírné lodi a letíte vstříc novým neobjeveným dálkám, které ještě žádné lidské oko nespatřilo. Díky zcela unikátní technologii budete vše prožívat jako v realitě.

Nejnovější novinkou na Google Earth jsou obrázky Marsu

Určitě už se těšíte na dobu, až se lidé dostanou na Mars. Za pomocí Google Earth už ale nebudete muset čekat na tyto okamžiky, Mars si projedete společně s vesmírnou družicí a vše bude v takovém rozlišení, že si budete v duchu možná říkat, jak jste se mohli na Mars tak rychle dostat. Díky vesmírným programům už konečně existuje takové množství panoramatických snímků, že si procházku užijete. K dokonalosti už chybí objevení nějakého Marťana, který si s vámi bude moci povídat, Ale i tak se před vámi otevře vzdálený svět, který stojí za povšimnutí.

Napsat komentář