Nápad dvou studentů na vytvoření webu s názvem Google

Historie společnosti Google se začala psát v roce 1996, kdy dva studenti Stanfordské univerzity v Kalifornii – Larry Page a Sergey Brin – jako součást své závěrečné práce vytvořili hypotézu, podle které by vyhledávače mohly analyzovat vztahy mezi servery a podle toho by se určovalo pořadí výsledků. Jejich vyhledávač byl zprvu nazýván BuckRub, podle toho, že kontroloval zpětné odkazy. Jejich hypotéza byla opravdu správná a cesta k úspěchu a neuvěřitelnému bohatství se zdála být otevřena. Ještě v té době ale nemohli tušit, co všechno svým vynálezem vlastně způsobí.

Googleplex je současným sídlem společnosti

Jejich postupné testy jim dávají zapravdu, takže o rok později 15. září 1997 zapisují do obchodního rejstříku název společnosti Google.com. Počátečních prostor, což bylo představováno garáží jejich společného kamaráda, se postupně stěhují do větších a větších pronájmů. Nakonec se usadili v sídle zvaném Googleplex, což je obrovská síť budov, kde sídlí současná společnost Google.

Postupný prodej inzerce pozvedl Google ještě výše

V současnosti nabízí Google tolik různých aktivit, že má postaráno o průnik takřka do všech sfér lidského života. Svou jednoduchou a férovou politikou dokázal Google přilákat mnoho spokojených uživatelů. Postupně se začala prodávat inzerce, která souvisela s vyhledávání klíčových slov. Dnes existují miliony stránek, kde existuje reklama od Google. Vše je vždy natolik relevantní, že při kliknutí na reklamu se dostanete na správné odkazy, kam byste stejně dříve nebo později směřovali.

Google pracuje na všech možných projektech

Google začíná postupně experimentovat s různými dalšími projekty, jakým byl například nákup rozhlasové reklamní společnosti dMArc. Vše je plně automatické, takže si inzerenti mohou inzerovat reklamu v rádiu. Spojení dvou medií – rádia a internetu – se zdálo být zdařilým nápadem, samozřejmě ani v tuto chvíli Google nezahálí a pracuje na svém zdokonalení.