Odkazování jedné stránky na druhou je základní předpoklad úspěchu na Google

Základem celého vyhledávání Google je tzv. PageRank. Jeho základ tkví v následující filosofii: každé zaindexované stránce se postupně započítává určitá hodnota, která se odvíjí především od toho, kolik stránek na naši danou stránku odkazuje (samozřejmě se počítá i to, jak významné tyto stránky jsou). V případě, že na danou stránku odkazuje hodně dalších webů, tak je považována za důležitou a při případném vyhledávání jejich klíčových slov na Google je zařazena na mnohem vyšší pozici.

Doporučujte jednu stránku druhé

PageRank vlastně pracuje na principu vzájemného doporučování stránek. Můžeme si tedy uvědomit i podobnost například s citacemi u odborných prací. Samozřejmě je mnoho dalších faktorů, které vyhledávání ovlivňují, ale nakonec máme šanci alespoň jedné z nich ovlivnit.

Pro hodnocení vyhledávané pozice slouží i jiné faktory

Samozřejmě se při takovém hodnocení používá Google i mnoho dalších – jiných faktorů, které jsou mnohem složitější. Nakonec si ale musíme i přiznat, že některé postupy vyhledávání u Google jsou opravdovým tajemstvím, takže nikdo nemůže s určitostí říci, že by jeho postup na úspěšnější vyhledávání byl v něčem lepší. Pokud se ale přijde na nějaké zvláštní metody, tak určitě zapracujte i na tom, abyste byli úspěšní.