Cesta programu Google Earth ke společnosti Google

Ačkoliv je tvůrcem Google Earth úplně jiná společnost – Keyhole, která vytvořila Earth Viewer, tak přeci jen musíme přiznat, že bez společnosti Google by Google Earth nikdy nezískal takovou světovou proslulost. Už jen z toho je vždy třeba si vzít příklad. Vynikající myšlenka spojená s geniální vizí dá dohromady projekt, který nemá zatím na internetu obdoby. Google Earth vznikl až v roce 2004, kdy byl odkoupen a mohl se začít rozvíjet svým způsobem. V současnosti již Google Earth nabízí tolik možností, které si zkusíte doma u svého počítače.

Co všechno Google Earth dokáže?

Google Earth zobrazuje satelitní snímky různého rozlišení zemského povrchu. Z toho důvodu si jakoby můžete přibližovat a zase oddalovat pohled na zemský povrch a přitom si všechno krásně užívat. Takové možnosti se vám jistě zatím nenaskytly. Máte šanci vidět vše z pohledu pilota nějakého letadla nebo vesmírné lodi. Záleží na typu přiblížení. Stupně přiblížení se hlavně měří od toho, na jakou část Země se zrovna díváte. Asi není nutné připomínat, že nejdůkladněji jsou propracovány ty části planety, kam se dívá největší počet lidí – Las Pegas, Melbourne, Nevada. Pokud se tedy míníte dívat na svět z ptačí perspektivy, tak si užijete Google Earth přesně podle záměru jeho autorů. Jestli vás přitom napadne slovo úžasné, tak nebudete daleko od pravdy

Některá místa můžete spatřit v 3D rozlišení

V případě, že máte chuť se zrovna virtuálně projít po Grand Canyonu nebo vylézt na Mount Everest, tak máte zrovna štěstí. Google Earth vám to bezezbytku umožní přesně v takovém rozlišení, jako kdybyste v těchto místech zrovna byli. Google Earth používá digitální výškový model, který zpracovává údaje ze snímků, které shromáždila NASA. Každopádně již od roku 2006 je tato část aplikace přístupná všem, takže si ji užijte i vy, rozhodně vás minimálně ohromí.

Napsat komentář