Podílejte se na překladech rovněž i vy

Společnost Google si je zcela jednoznačně vědoma, že jejich Google překladač není dokonalý, takže nabízí všem jeho uživatelům, aby se podíleli na jeho vývoji. Z toho důvodu je zcela jednoduchý princip, kdy si zvolíte volbu – navrhnout lepší překlad – která vám umožní zlepšit a také zefektivnit celou tuto výjimečnou službu. Nakonec dospějete do stádia, kdy budete pomalu ale jistě navrhovat lepší řešení. Google překladač se tak každým dnem zdokonaluje a jeho uživatelé mu tak předávají mnoho možností, které jsou mu k dispozici.

Vše není nutné překládat

Ne všechny stránky je však dobré překládat. Z toho důvodu může každý správce webu  překládání pomocí vynikající této služby bránit. Pokud si tedy nepřejete, aby vaši internetovou stránku někdo překládal, stačí do ní vložit jediný meta tag <meta name=“google“ value=“notranslate“>. Pokud však nechcete překládat jen určitá slova na vašem webu, stačí jim přiřadit třídu notranslate (class=“notranslate“). Vhodné je to třeba u emailových adres, ve kterých je překlad zcela nežádoucí.

Vložte Google překladač i na svůj web

Pro majitele internetových stránek připravila společnost Google v souvislosti s překladem i jeden velice užitečný nástroj. Lze jej najít v Google překladači pod názvem Nástroje. Jedná se o malou miniaplikaci, kterou můžete umístit na své vlastní stránky pomocí velmi krátkého kódu. Pomocí této aplikace si pak mohou vaši návštěvníci rychle přeložit web do jazyka, který potřebují. Vše díky Google překladači.

Napsat komentář